Srp
Berounka 2019
Od 23-08-19 to 25-08-19

Strakatí vodáci, zveme vás na srpnové strakaté splutí. Termín další vodácké výpravy je 23. – 25. srpna 2019. Tentokrát si zopakujeme Berounku. Délka sjížděného úseku – sobota 14 km, neděle 12 km.

Téměř celý splouvaný úsek je klasifikován jako ZWC (mírně proudící voda). Nutná znalost alespoň základních záběrů. Pokud váš pes nemá zkušenosti s kánoí, doporučuji pobyt v lodi předem natrénovat. Taktéž doporučujeme plovací vestu pro psa. Pes tolik neprochladne a dá se dobře odlovit z vody v případě cvaknutí.

Přihláška na akci zde.

Program:

Pátek – příjezd účastníků v pátek odpoledne až večer do kempu Kobylka (49.9112397N, 13.5329925E). Možná procházka po okolí, večer táborák, hospoda povídání, logistika přesunu aut na sobotu do Nadryb.

Sobota – Splutí úseku Nadryby – Kobylka (14 km). Oběd cestou(kemp Planá). Odpoledne po příjezdu do kempu, procházka do Liblína a na Havlovu skálu. Večer táborák, hospoda atp, logistika aut na další den.

Neděle – Přesun aut a poté splutí úseku Kobylka – Třímany (12 km), vrácení lodí do půjčovny v Třímanech. Rozloučení, odjezd domů.

Lodě:  jsou domluveny v půjčovně lodí Berounka. Zamluveno je 10 lodí, plus pádla a vesty, do každé lodi 1 barel (pojedeme na lehko, jeden barel bude stačit). Pojedeme v dvoumístných otevřených kánoích z polyethylenu, které jsou téměř nerozbitné.

Peníze: Tábořiště si každý platí sám. Veškeré stravování během akce je individuální, co si kdo přiveze nebo koupí – to si taky sní.

Platba předem za vodácké vybavení (loď, pádlo, vesta, 1 barel do lodě)  480 Kč na osobu, členové Spolku ČSP platí 380 Kč na osobu.
Platba na účet Spolku 2900335649/2010, variabilní symbol 70819, specifický symbol telefon uvedený v přihlášce. Od 23.7.19 záloha na lodě nevratná (respektive je třeba za sebe sehnat náhradníky).

Prosím pokud možno o přihlášení kompletních dvoučlenných posádek –  pokud někdo nemá parťáka, posádku složíme na místě. Po přihlášení 20 lidí uzavřeme přihlašování.

Ahoj, Milan Novák

případné dotazy na nomilvak@centrum.cz