Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

STRAKATÝ BALT 2023 – pozor změna termínu

27. 9. 2023 @ 8:00 - 1. 10. 2023 @ 17:00

Zavřete oči a představte si: Vaše tělo se snaží vnímat jemnost světle šedého písku, do tváře Vám vane svěží vzduch, který s sebou nese droboučké kapky mořské vody a sluníčko se nesměle dere skrze mraky. Ležíte na pláži Baltského moře, kousek za rušným rybářským městečkem Hel a odpočíváte. Všude je klid, pohodička.

A teď se probuďte!

Tohle můžete zažít, pokud si k moři vyrazíte sami, nebo s plyšovým psem. Jiná situace nastává, když jste majitelem Českého strakatého psa.To pak určitě nebude čas na válení se na pláži a koukání do vln Baltu. Chtěli jste si odpočinout? Měli jste zůstat doma. Zvláště pak, když se v té lokalitě sejde v jednom termínu parta několika strakatých třeštidel za doprovodu svých páníčků.
A tohle se právě stalo loni. Bylo to na začátku roku 2022, tehdy se páníčci ze Slezska domluvili a vymysleli netradiční venčení – svolali sraz stovky kilometrů daleko od svých domovů. Akci nazvali STRAKATÝ BALT, a přestože se zpočátku dost podobala zápletce z filmu Kulový blesk, organizace klapla a tak se nakonec shromáždili na hlavní pláži a domlouvali podrobnosti celého pobytu.

Možná měli někteří ze začátku obavy, že půjde o přeorganizovaný pobyt s přesným harmonogramem co-kdy-kde. Každý strakáčův páníček moc dobře ví, že on není ten, kdo určuje, jestli se půjde k vodě, nebo se při procházce budou prodírat lesem a hledat historické vojenské objekty.
Vždy večer jsme se všichni po poradě se strakáči domluvili, kam půjdeme následující den. Kdo chtěl, měl sólo program. Většinou jsme se strakáčky propátrávali pobřeží a staré vojenské objekty, kterých je ve zdejších lesích velké množství. Objevili jsme i vrak lodi ležící na písečné pláži. A v hodinách, kdy unavení psíci statečně odpočívali, my jsme poznávali místní zajímavosti a ochutnávali lokální rybí speciality. Celá akce se velice vydařila ke všeobecné spokojenosti. Proto jsme se rozhodli ji letos zopakovat.
Stejně jako loni pojedeme do městečka Hel na konci Helské kosy – uzoučkého písečného poloostrova dlouhého 40 km. Pojdeme v termínu 27.9. – 1.10. 2023. Termín jsme vybírali pečlivě tak, abychom se vyhnuli polským svátkům, kdy je v Helu opravdu hodně lidí, ale aby zároveň již byly v provozu restaurace a podobně.

V loňském roce si ubytování každý řešil sám přes booking.com, přesto jsme se někteří sešli ve stejném hotelu 😊. Letos někteří řeší ubytování podobně, ale dojednali jsme si s majitelem kempu, který je přímo u moře, že by nám i před oficiálním termínem zprovoznil chatky: https://helkamp.com/domki-drewniane-na-kempingu/ . Jde o šestilůžkové chatky, každá má samostatně uzamykatelné ložnice, obývák a vlastní koupelnu a kuchyňku. V obýváků rozkládací dvoulůžko. V ložnicích možnost vytápění.

Marek Močkoř, Marie Nádvorníková

 

Podrobnosti

Zahájení:
27. 9. 2023 @ 8:00
Ukončení:
1. 10. 2023 @ 17:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://fb.me/e/48VImTe0T

Pořadatel

Marek Močkoř
E-mail:
Marek.mockor@gmail.com