Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Setkání 2022

9. 9. 2022 @ 16:00 - 11. 9. 2022 @ 15:00

Poznamenejte si do diářů termín Setkání, v roce 2022 se uskuteční 9. – 11. září. Pro více informací čtěte dále. Odkaz na přihlášku odešleme 20. 4. členům Spolku.

Přihlašování https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScssIhJp0UoZd9dOtKl_P0dTWAmLLNmetTpVYkfBR5QyW_2pQ/viewform.

Kdo je přihlášen?

 

Setkání strakáčů 2022

Přátelé, zveme vás na tradiční Setkání strakáčů, tentokrát již třinácté.

Termín: 9. – 11. 9. 2022

Místo: Rekreační středisko Pod Templštýnem (www.rspodtemplstynem.cz/), Biskoupky (nedaleko Moravského Krumlova, Ivančic a Dukovan)

GPS: 49.0924456N, 16.2451550E

Za podporu akce děkujeme:

 

 

Předběžný program

Počítáme s příjezdem prvních účastníků v pátek od 14:00. Po registraci bude následovat volná zábava, případně výlet do okolí a večeře. Poté zapálíme táborák, opečeme si špekáčky za zvuků kytar a dalších hudebních nástrojů budeme očekávat později příchozí.

V sobotu je připraven hlavní program. Jsou naplánované dva bloky: „Strakáč závodí“ (prověříme schopnosti a soutěživost našich strakáčů v netradičních disciplínách) a „Strakáč trénuje“ (budete mít možnost si vyzkoušet různé kynologické sporty). Jeden blok proběhne dopoledne a druhý odpoledne. Po večeři je pak plánována přednáška (lektor je zatím v jednání).

V neděli proběhne již tradiční výstava strakáčů a následná bonitace.

Programu se můžou účastnit i neubytovaní a budou mít možnost si objednat i stravu. V případě účasti v sobotu, bude vybírán poplatek za psa.

Pokud se nechcete účastnit některé z částí programu – můžete vyrazit na procházku do okolí.

Vyklizení chatek je v neděli do 16:00.

Bazárek

V plánu je i pejskařský bazárek. Pokud máte nové či mírně použité psí nebo pejskařské věci, o kterých si myslíte, že by se někomu mohly hodit, přineste je. Ve stánku je bude možné vystavit a prodat. Můžete sem přinést i různé věci, které jste třeba dostali nebo vyhráli a nevyužíváte je (např. cestovní lahve, misky, obojky atd.) – pokud za ně nestanovíte cenu, můžou se prodat za dobrovolný příspěvek, který pak půjde na dobročinné účely (vybereme psí společnost, které by se peníze mohly hodit).

Strakatý vtip

Vyhlašujeme soutěž Strakatý vtip. Jistě máte se svým strakáčem spoustu vtipných historek nebo naopak máte bujnou fantazii. Pokuste se vytvořit kreslený vtip, který by pobavil i ostatní účastníky.  Vtipy budou vystavené v jídelně, abyste se nenudili při čekání na výdej jídla.

Vítěz soutěže Strakatý vtip a klání Strakáč závodí bude zveřejněn po sobotní večerní přednášce.

Ubytování

V rekreačním středisku je k dispozici 56 turistických chatek, které typově odpovídají chatkám z posledního setkání v Moravském Berouně. Kapacita jedné chatky je 4 lůžka (2x dvoupatrová postel) a je potřeba ji obsadit alespoň dvěma lidmi. Navíc jsou k dispozici: 2x ošetřovna (= zděná chatka s 8 lůžky, lednicí a el. zásuvkami; chatka má sice jednotlivé místnosti, ale nejsou oddělené dveřmi) a 2x velká chata (= zděná chata se dvěma místnostmi po 8 lůžkách, lednicí a zásuvkami; jedná se o chatku se dvěma patry). Primárně budou obsazovány malé chatky. Pokud se domluví nějaká větší skupina, může si zamluvit některou z větších chatek.

Chatky nejsou vybavené lůžkovinami, (= je potřeba si s sebou přivézt spacák nebo peřiny). Ve všech chatkách je zavedeno elektrické osvětlení, ale jen 6 z nich má elektrické zásuvky (za příplatek). Nicméně, telefony apod. bude možné nabíjet v hlavní budově.

Provozovatel areálu umožňuje za mírný poplatek i přenocování ve stanu, případně v karavanu (viz dále).

Sociální vybavení

V areálu jsou k dispozici společné budovy pro sprchy, umývárnu a WC (zvlášť muži a ženy).

Stravování

Stravování je zajištěno přímo v areálu. Předpokládáme, že většina účastníků bude vyžadovat plnou penzi (večeře, snídaně, oběd). Kromě standardní stravy si bude možné objednat bezlepkové nebo vegetariánské jídlo.

Přímo v areálu je i hospůdka, kde si budete moci v průběhu celého dne zakoupit drobné občerstvení nebo nápoje.

Ceny

Ubytování

Chatka: 170 Kč/noc/osoba (+ 90 Kč příplatek za elektřinu, který se vztahuje na chatky a chaty se zásuvkou)

Stan/karavan: 50 Kč/noc + 80 Kč/osoba/noc

Strava

Účastník nad 15 let: 120/120/100 Kč (snídaně/oběd/večeře)

Účastník do 15 let: 100/105/90 Kč (snídaně/oběd/večeře)

Vegetariánská/bezlepková jídla jsou o 10 % dražší.

Pes

 Z poplatku za psa budou hrazeni lektoři a náklady spojené s programem akce. Předběžně počítáme s cenou 300 Kč/pes. Přesná výše ceny bude stanovena až po definitivním potvrzení účasti vybraných lektorů.

Areál, příjezdová cesta a okolí

Rekreační středisko Pod Templštýnem se nachází v romantickém údolí řeky Jihlavy, stranou od civilizace, kde „lišky dávají dobrou noc“. Disponuje dostatečnou ubytovací kapacitou a rozlehlým zázemím pro rozličné sportovní i společenské aktivity. Areál není sice oplocen, nicméně je „na konci světa“ a lemován zalesněnými svahy, takže se nemusíme bát střetu vašeho strakáče s auty. V blízkosti se nachází zřícenina hradu Templštejn a několik kratších i delších turistických tras, které prochází přírodními památkami a rezervacemi.

Protože nejsme cestovní kancelář, nemusíme vše lakovat na růžovo. Samotné místo má několik specifik, na které je potřeba se připravit:
1) v údolí (a tedy i v kempu) je špatný GSM signál;
2) poslední cca 3 km úsek příjezdové cesty je poměrně úzký (pro jedno auto a kousek). Pokud se zde potkají dvě auta, bude muset jedno z nich zacouvat do zálivu;
3) příjezdová cesta končí mostkem, který vypadá na první pohled trochu děsivě. Mostek navíc lemují zábradlí, která jsou od sebe vzdálená 2,4 m.
Pokud vás poslední dva body vyděsily, tak snad vás uklidní, že areál bez problémů funguje již hodně let. Přes léto do něj rodiče přivážejí děti, konají se tam obdobně velké akce a vždy to bylo bez zádrhelů. Po cestě i mostku jezdí pravidelně 3,5 tunová Avie, která naváží do střediska proviant.

Na průběh cesty se můžete podívat na www.mapy.cz, když si nahoře zakliknete „panorama“. Natočili jsme i průjezd přes most, abyste viděli, na co se připravit 🙂

Pokud jste stále na pochybách, tak vězte, že podle nás je lokalita natolik zajímavá, že stojí za to se povznést i nad těch několik specifik. Aneb – dobrodružství tentokrát začíná již příjezdem do areálu :). Foto z kempu a video přejezdu lávky naleznete zde (snímky jsou z podzimu 2021 a aktuální – z 3. 4. 2022):  https://spolekstrakacu.rajce.idnes.cz/Templstyn/.

Přihlašování https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScssIhJp0UoZd9dOtKl_P0dTWAmLLNmetTpVYkfBR5QyW_2pQ/viewform.

Po vyplnění přihlašovacího formuláře obdržíte do několika dní potvrzovací mail s informací, zda s vámi počítáme jako s účastníkem nebo jste mezi náhradníky. Účastníci budou vyzváni k uhrazení zálohy ve výši 500 Kč. Náhradníci budou postupně oslovováni po optimalizaci ubytovacích kapacit, případně při odhlášení některého z účastníků.

Začátkem srpna budete vyzváni k doplacení účastnického poplatku.

Storno poplatky

Prosím, pokud zjistíte, že se nemůžete Setkání strakáčů 2022 zúčastnit, dejte nám co nejdříve vědět, abychom mohli včas oslovit náhradníky.

Pokud se nám/vám nepodaří zajistit za vás náhradníky, budeme muset, při vracení účastnického poplatku, zohlednit storno poplatky provozovatele areálu.

Dobrovolníci

Pro zdárný průběh akce budeme potřebovat ochotné a nadšené dobrovolníky. Především by se jednalo o výpomoc během sobotního programu (časomíra u soutěží, asistent časomíry, nadšený propagátor některé z atrakcí, pomoc při budování stanovišť apod.). Prosíme tedy případné zájemce, aby se přihlásili mejlem nebo v registračním formuláři.

 

 

Těšíme se na vás

Kuba a Eva Šmerdovi

Podrobnosti

Zahájení:
9. 9. 2022 @ 16:00
Ukončení:
11. 9. 2022 @ 15:00
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Eva a Kuba Šmerdovi
E-mail:
evka.hette@gmail.com
Webová stránka:
http://zestrakatelouky.cz/

Místo konání

kemp Pod Templštýnem
RS Pod Templštýnem,+ Google Mapa
Webová stránka:
https://www.rspodtemplstynem.cz/kontakt-d/