Setkání strakáčů

Informace o Setkání v roce 2024: https://www.spolekstrakacu.cz/event/15-setkani-strakacu/

Letos bude Setkání na Příbramsku, proběhne pod vedením Ivety Chrenkové. Termín 6. až 8. září 2024.

Setkání je pohodová akce, na které se sjedou lidé i psi z celé republiky, jsou rádi, že se vidí a čmuchají, popovídají si, vyzkouší pár aktivit se psy… Prostě žádný stres.

První setkání českých strakatých psů (a jejich majitelů, pochopitelně) se uskutečnilo díky iniciativě Petry Doleželové a Veroniky Hučíkové na podzim 2010 nedaleko Tišnova na Jižní Moravě. Bylo to historicky první sekání a sešlo se na něm 50 psů a 100 lidí.

Rok se s rokem sešel, a my se setkali podruhé na Severní Moravě. Po dobré zkušenosti z první akce se nás tentokrát sešlo 55 psů a 130 lidí.

Třetí ročník se přesunul do Čech, setkali jsme se ve Věšíně nedaleko Příbrami, sešlo se nás 90 psů a 172 lidí.

Čtvrtý ročník ve Svojanově byl poznamenán nepřízní počasí. Ačkoli zbytek republiky hlásil slunečno, na hranicích Čech a Moravy usilovně lilo. I tak dorazilo 80 psů a 159 jejich pánečků.

Pátý ročník se konal opět ve Věšíně a byl poprvé spojen s naší klubovou výstavou.

Šestý ročník – Lednice na Moravě

Sedmý ročník – Javorová Skála u Jistebnice

Osmý ročník – Posázaví, Soběšín

Devátý ročník – Pecka

10. Setkání strakáčů 2019 se konalo 13. – 15. 9. 2019  u Hradce Králové v kempu Stříbrný rybník. Bylo to Setkání DESÁTÉ!  Program byl členitý, jeho součástí bylo i dosažení rekordního počtu českých strakatých psů na jednom místě (se zápisem do knihy rekordů). Bylo nás 128. Další přijeli, když už odjel pan komisař z agentury Dobrý den, takže nás bylo i víc. Ale 128 je oficiální výsledek. Přijely i matky zakladatelky této tradice – Verča a Petra, které za to všechno můžou, za což jim patří dík.

Fotky postupně doplňujeme zde

11. ročník – Doubí u Třeboně. Setkání 2020 bylo úžasné. Krásný kemp, krásné počasí, krásný program, krásní schopní organizátoři, přátelští účastníci. Prostě samé superlativy. Moc děkujeme Jihočeské sekci za vzornou a nápaditou přípravu. Nasadili jste laťku zatraceně vysoko!!

12. ročník – Moravský Beroun a Tábor na strakato. Super akce na níž organizátoři  představili strakatou hymnu. Díky Helče si tak mnozí z nás broukáme “můj pes strakatý…! No poslechněte si sami: https://www.youtube.com/watch?v=Iu4iQITVroo

13. ročník – Biskoupky, areál kempu Pod Templštýnem. Akce proběhla pod vedením Evy a Jakuba Šmerdových. Kvalita už se stává klasikou, takže super program hlavní i vedlejší, super účastníci a i tu lávku přes potok jsme přežili.

14. ročník – Ostružno v lese Řáholec v Jičínské pahorkatině, Alena Pichová pro nás připravila rumcajsovskou hru, aktivita střídala aktivitu, užívali jsme si pohodu a dokonce i počasí na koupání.

 

Děkujeme sponzorům akce: